In 3 wijken genoeg interesse voor Elektrische Deelauto

EcoHeemskerk heeft vorige maand een interessepeiling georganiseerd over een mogelijk project voor elektrische deelauto’s in Heemskerk. Inmiddels zijn de resultaten bekend; maar liefst 122 Heemskerkers hebben gereageerd. Ongeveer de helft van de respondenten geeft aan dat zij autodelen met buurtgenoten in zekere mate interessant vinden, direct of in de toekomst. Belangrijkste redenen hiervoor zijn het minder uitstoten van CO2 en vooral het op een toegankelijke manier elektrisch kunnen rijden. Respondenten die niet willen delen, geven aan dat zij de eigen auto erg intensief gebruiken of überhaupt niet willen delen.

Een groot deel van de geïnteresseerden verwacht de deelauto’s wekelijks minstens 1 keer te gaan gebruiken. Dit is een mooie basis om een eigen auto weg te doen! Twaalf mensen hebben aangegeven een handje te willen helpen bij de opstart van het elektrische deelauto-initiatief. Met deze groep worden door uitvoerder OnzeAuto en EcoHeemskerk vervolgacties ingepland. Op korte termijn worden in meerdere wijken kleine communities gevormd. De meest kansrijke wijken om te starten zijn: Waterakkers, Breedweer en het Centrum. In de overige wijken ontbreken vooralsnog enkele cruciale elementen voor zo’n deelauto-initiatief.

Mocht je eventueel belangstelling hebben om deel te nemen aan autodelen in de genoemde 3 wijken van Heemskerk, stuur dan een e-mail naar het volgende adres: e-deelauto@ecoheemskerk.nl.