De Energiescan
Krijg een beeld van de mogelijkheden tot verduurzaming van je woning
Wil je (verdere) stappen maken om je woning comfortabeler te maken en minder energie te verbruiken? De Energiecoaches van EcoHeemskerk helpen je er graag mee. Dit gaat door middel van een gesprek op ons spreekuur of eventueel bij jou thuis. Hierbij nemen we een door jou vooraf ingevulde vragenformulier door en bespreken we samen het huis qua energie-huishouding. Op basis hiervan ontvang je ook een stappenplan op schrift, met een aantal voorstellen voor energiebespaar-maatregelen en wat die financieel ongeveer betekenen. Ook krijg je een aantal eenvoudige energiebespaar-tips.
De Energiecoaches zijn allemaal inwoners van Heemskerk, zijn zeer gemotiveerd en worden speciaal voor deze taak opgeleid in samenwerking met de overkoepelende organisatie voor energiecoöperaties Hoom. Het doel van EcoHeemskerk is om elkaar als inwoners van onze gemeente laagdrempelig te helpen. De uitdaging om minder energie te gebruiken gaat ons immers allemaal aan!
HOE WERKT HET? AAN TAFEL EN EEN DIGITAAL DOSSIER
De aanpak is simpel:
- Je vult het aanmeldformulier hieronder in.
- Er wordt door EcoHeemskerk contact met je opgenomen voor een afspraak, vaak op ons spreekuur, soms ook thuis.
- Voorafgaande aan de afspraak met de Energiecoach voor een Energiescan, moet je een vragenformulier invullen. Hierdoor leef je je alvast in in je huidige energiesituatie. En krijgt de Energiecoach een eerste inzicht in bijv. de isolatie van je woning.
- Tijdens het gesprek met de Energiecoach nemen jullie samen de gegevens door. Daarbij worden zaken bezien als de al of niet aangebrachte isolatie. Vervolgens wordt besproken: wat is er al aangepakt?, waar is (snel) een extra energiebesparend resultaat te behalen?, wat kan er op de wat langere termijn gedaan worden aan de woning?, etc.
Te denken valt daarbij aan meer isolatie, tochtvermindering, aanpassing verwarmingsketel, installatie zonnepanelen, etc. Deze zaken krijg je uitgeschreven in een digitaal dossier, met ook een indicatie van de investeringskosten en de jaarlijkse besparing op bijv. stookkosten. Het gesprek duurt ongeveer 1 uur. - Daarna kun je zelf aan de slag en bedrijven uitnodigen voor offertes en het eventueel inplannen van werkzaamheden of uitvoeren van diverse maatregelen. Als gezamenlijke Energiecoöperaties werken we aan een netwerk van betrouwbare leveranciers en kijken we waar mogelijkheden liggen voor collectieve inkoop-acties. Hier kun je dan uiteraard gebruik van maken als je dat te zijner tijd wilt.